فرهاد تجری نماینده مردم سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی مهمترین عامل خسارت های وارد شده در سیل اخیر را تعطیلی پروژهای سدسازی توسط دولت عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی نسل برنا آنلاین، در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی که پیرامون بررسی خسارات و پیامدهای سیل اخیر در کشور و با حضور وزیر کشور برگزار شد، فرهاد تجری نماینده مردم سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب در نطق خود به خسارت ۱۵۶۰ میلیارد تومانی سیل به استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: سیل اخیر در کرمانشاه به دلیل ضعیف شدن بنیه ی استان پس از زلزله، خسارات زیادی را بر جای گذاشت.

تجری افزود: بخش های زیادی از مزارع کشاورزی و زیرساخت های عمدتا روستایی مانند پل ها و جاده در استان کرمانشاه تخریب شده و یا آسیب دیدند که باید برای بازسازی آن ها اقدامات سریع صورت گیرد.

نماینده مردم سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس اظهار کرد: نمایندگان مجلس و دولت محترم باید برای جلوگیری از بروز چنین خسارت هایی و مقابله با بلایای طبیعی طرح های پیشگیرانه ای تدوین کنند.

این نماینده مجلس با انتقاد از وزارت نیرو، گفت: متاسفانه عامل اصلی خسارات وارد شده در سیل به سیاست تعطیلی پروژه های سدسازی توسط وزارت نیرو و دولت بر می گردد که باید هر چه سریع تر برای رفع آن اقدام کرد.

  • نویسنده : میلاد ربیع زاده
  • منبع خبر : تولیدی