معاون امور استان های سیما در نشست خبری امروز اعلام کرد: دومین جشنواره پویانمایی و اولین جشنواره برنامه های عروسکی ایران ۱۸ تیرماه در کرمانشاه برگزار می شود.

به گزارش نسل برنا آنلاین، نشست خبری دومین جشنواره ملی پویانمایی و نخستین جشنواره عروسکی تلویزیون ایران ظهر امروز در ساختمان اداری صدا و سیما با حضور علی دارابی معاون امور استان ها، سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیما استان ها و رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره و محمد رضا شریفی رییس کمیته داوری جشنواره برگزارشد.

معاون امور استان ها در ابتدای این نشست اعلام کرد: دومین جشنواره ملی پویا نمایی و نخستین جشنواره عروسکی تلویزیون ایران در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این جشنواره با هدف رقابت سالم، شناخت استعدادها، تشویق برنامه سازان، فرصتی برای کشف استعدا دها در استان های مختلف و احیای تولیدات عروسکی برگزار می شود. سال گذشته این جشنواره در همدان برگزار شد و امسال در کرمانشاه برگزار می شود و این بار ۱۵۳۰ اثر در این جشنواره نمایش داده خواهد شد.

دارابی با اشاره به نمایش یکهزار و ۵۳۰ اثر به این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره با شعار ایرانی پویا، کرمانشاهی زیبا از ۱۸ تیر کار خود را آغاز خواهد کرد همچنین از ۱۵ تیرماه، هفته فرهنگی کرمانشاه شروع می شود و به مدت یک هفته یکهزار و ۵۳۰ اثر توسط داوران بررسی می شود. ۳۵۵ اثر به جشنواره راه پیدا می کنند و در میان این تعداد ۶۵ اثر تندیس و جایزه خواهند گرفت. مراسم اختتامیه این جشنواره نیز ۲۰ تیر برگزار می شود.

او اعلام کرد: ما سعی داریم جشنواره ها را در شهرهایی که کم امکانات هستند برگزار کنیم تا به این مناطق فرصت گردشگری بدهیم.

دارابی همچنین با اشاره به اینکه سیاست سازمان صدا و سیما این است که سقفی برای پویانمایی و برنامه های عروسکی گذاشته نشود اظهار داشت: این یک سیاست بسیار کار آمدی است و ما سعی داریم تلاشمان در این عرصه را بیشتر کنیم.

معاون امور استان ها گفت: در این جشنواره ما از پیشکسوتان و هنرمندان فعال در عرصه پویانمایی و برنامه عروسکی تجلیل خواهیم کرد.

دارابی همچنین درباره صادرات محصولات پویا نمایی و عروسکی اظهار داشت: یکی دیگر از اهداف ما در این زمینه ارتباط و مبادله این آثار با دیگر کشورها است.

  • منبع خبر : ایرنا